TEKLİF YÖNETİMİ

TEKLİF YÖNETİMİ

Teklif hazırlamak tek tıkla artık çok kolay. İstediğiniz şablona göre tekliflerinizi hazırlayın, isterseniz teklifinizi yine sistem içinden mail ile müşterinize gönderin. Fırsatlara bağlı olarak verilen tekliflerin sisteme girilmesi ile izlenmesi ve yetkiler doğrultusunda paylaşılması mümkündür. Teklif yönetimi bölümü, ilişkisel bir doküman yönetimi işlevi görmektedir. Verilen tekliflerin hangi müşteriye, kim tarafından ve hangi fırsat için verildiği, ilgili irtibatların kimler olduğu, geçerlilik değerleri ve süreleri gibi ana bilgiler teklif dokümanını açmadan izlenebilmekte, gruplandırılarak rapor alınabilmektedir. Teklif dokümanları ise ek dosya şeklinde ortak bir alanda tutulmakta ve versiyonlandırma yapılabilmektedir.

  • Müşteri temsilcilerinin görüşmelerinin teklife dönüşme aşamasını kolaylıkla analiz edebilirsiniz.
  • Tekliflere ilişkin her sürece iş tanımları ekleyebilirsiniz; örneğin verilen her teklifin departmandaki ilgili kişilere e-posta ile iletilmesi, veya X tutarın altında veya üstünde olan tekliflere iş tanımlaması yapılması gibi..v
  • Tekliflere özel alanlar tanımlayabilir, ve ilgili alanlara iş süreçleri tanımlayabilirsiniz. Örneğin iskonto oranına bağlı olarak uyarı e-postası,  opsiyon süresi öncesinde hatırlatma vs. gibi.
  • Teklifler için MS Word ve Open Office’de şablonlar oluşturabilir ve bu şablonlara otomatik olarak aktarabilirsiniz, yada PDF olarak alabilirsiniz
  • Teklif Satış Siparişine Dönüştü; Yeni Bir Müşteriniz Daha Oldu : FATURALAR
  • Tekliflerin satış siparişine dönüşmesinde istediğiniz kriterler ile analiz yapabilirsiniz.
  • Hangi kaynaktan gelen, hangi müşteri temsilcisine ait tekliflerin faturaya dönüştüğünü analiz ederek müşteri temsilcilerinizi doğru konumlandırabilir siniz. Bir çok özel alan ekleyerek ihtiyacınıza uygun analizleri yapabilirsiniz. Faturaya özel alanlar yaratıp (poliçe veya lisans no gibi)  bu alanlara ilişkin arama yaptırabilirsiniz.
  • Tekliflerde olduğu gibi tanımlı veya sizin ekleyeceğiniz özel alanlara ilişkin iş süreçleri tanımlayabilirsiniz.  Faturalarınızı  MS Word ve Open Office’de oluşturduğunuz şablonlara taşıyabilir, yada PDF olarak alabilirsiniz.