MÜŞTERİ ADAYI YÖNETİMİ

MÜŞTERİ ADAYI YÖNETİMİ

Fuarlardan, Web sitenizden vb. elde ettiğiniz potansiyel müşterilerinizi tüm ayrıntılarıyla kaydedin. İlk aramanızdan itibaren tüm ilişkilerinizi, maillerinizi, telefon görüşmelerinizi dökümanları izleyin, sistem içinden mail gönderin.Müşteriler, iş ortakları, rakipler, servis ve ürün sağlayıcılarla ilgili tüm bilgilerin girildiği, izlendiği, gruplara ayrılıp değerlendirildiği bölümdür. Bu bölümde potansiyel müşteriler ve bunlara yönelik etkinlikler kayıt altına alınmaktadır.

  • Müşterilerinizin hangi kanallar ile kazanıldığını tanımlayabilirsiniz ; Bu sayede hangi kanallardan ilişki kurduğunuz ilişkilerin müşteriye dönüştüğünü istediğiniz kriterler çerçevesinde analiz edebilirsiniz.
  • Müşteri temsilcilerinizin başarı ölçütlerini tanımlayabilir, analiz edebilirsiniz.
  • Kaynaklara ilişkin bilgilerin girileceği alanları (iletişim ve diğer bilgiler) istediğiniz gibi özelleştirebilir, zorunlu, seçmeli, çok seçmeli alanlar ekleyebilirsiniz.
  • İlişkiye ait tüm bilgilere iş süreçleri ekleyebilirsiniz; Örneğin telemarketing ile ulaşılan bir ilişkiye ait belli bir durum ekleyebilir (karar sürecinde, zaman istiyor, rakip teklifleri değerlendirecek v.s.) , bu durumlardan herhangi birine ait bir iş süreci (müşteri temsilcisine hatırlatma, oluşturulmuş bir şablon e-posta’nın müşteriye ile ilişkilendirerek gönderilmesi, ortak veya müşteri temsilcisinin ajandasına hatırlatma notu, vs.) oluşturabilirsiniz.